7 nõuannet, mida pidada silmas raamatupidamisfirma palkamisel?

Igal aastal teevad seadusandjad väikesi muudatusi ja kohandavad kehtivaid maksuseadusi, mis võivad ettevõtetel kukalt kratsima panna. Iga selle seadusemuudatusega on vaja teha hulgaliselt finantsotsuseid, mis hõlmavad kõike alates rahavoogude juhtimisest kuni maksukohustuse minimeerimiseni.

Raamatupidamise ettevõtted on kohustatud kursis olema uute maksuseadustega. Samuti pakuvad paljud neist ka finantsnõuandeid ning aitavad nii üksikisikutel kui ka väikeettevõtetel eelarvet koostada ja finantseesmärke seada. Ka Staar Puhastuse teenuste hulgast võid leida mitmeid haldusteenuseid ja muuhulgas ka raamatupidamisteenuse.

raamatupidamine
raamatupidaja

1. Usaldusväärne suhtlus

Üks olulisemaid asju, mida tuleb arvestada, on hea suhe. Võid palgata Eesti parima raamatupidamise firma, kuid kui sul ei teki sealse töötajaga head klappi ja sa ei tunne oma rahaasjade üle arutlemisel end mugavalt, ei saa sa ka vajalikku teenust. Kui raamatupidaja räägib nii öelda keeles, millest sa aru ei saa, siis pöördu mõne muu ettevõtte poole. Raamatupidamislahendustes on meie eesmärk olla sinu äripartner. Kasutame selleks ainulaadset lähenemist, kus teeme sinuga koostööd ärieesmärkide saavutamiseks ja näitame üles kõrget pühendumust. Kuna oleme kokku puutunud väga mitmete tööstusharudega, on see andnud meile rohkelt teadmisi ja oskusi rääkida just sinu keeles.

raamatupidaja
raamatupidaja

2. Ärinõuanded ja mentorlus

Mõned raamatupidamisfirmad pakuvad nõu, millal näiteks mingeid seadmeid osta ja kuidas raamatupidamisarvestust pidada. Teised raamatupidamisettevõtted koostavad küll vajalikud finantsaruanded, kuid pakuvad vähe tagasisidet või teadmisi.

Vajaliku või soovitava nõu maht sõltub sinu finantsteadmistest ja kogemustest. Kui vajad palju abi, vali ettevõte, mis pakub põhjalikku finantsnõustamist. Staar Raamatupidamisteenused pakuvad lisaks raamatupidamisalastele teadmistele ka mentorlust, et tagada sulle oma ärieesmärkide saavutamine. Just seda on mitmed meie kliendid kõrgelt hinnanud.

3. Raamatupidamise tasud

Raamatupidamise eest võetavad tasud võivad suuresti erineda. Mõned raamatupidajad võtavad tasu iga finantstoimingu eest, mida nad täidavad. Näiteks füüsilise isiku tulumaksu vormi esitamise, kasumi ja kahjumi aruande koostamise või netoväärtuse aruande koostamise eest. Meie Staar Raamatupidamisteenuses mõistame, et iga ettevõtte finantsolukord on ainulaadne, mistõttu soovime enne pakkumise tegemist alati sinuga kohtuda. Sedasi saame täieliku ülevaate sinu ettevõtte konkreetsetest vajadustest, saame arutada ajakavasid ja kohandada sinuga koos toimivat tasude struktuuri.

raamatupidamine
raamatupidamine

4. Raamatupidaja kättesaadavus

Mõnel kliendil on hea meel kohtuda oma raamatupidamisfirmaga vaid kord aastas. Teistel klientidel on sageli aga küsimusi, mis nõuavad kiireid ja õigeaegseid vastuseid. Uuri, kas sinu raamatupidaja on telefonikõne kaugusel või pead kontorisse tulekuks ja isiklikult rääkimiseks aja kinni panema. Meie üritame tegutseda äripartneritena ja nii püüame olla alati sinu jaoks kättesaadavad.

5. Eesmärkide seadmine

Osad raamatupidajad pakuvad klientidele abi eesmärkide seadmisel ja finantsarengu jälgimisel, mis võib olla väga kasulik, eriti kui oled alles alustanud oma äritegevust. Kuid kindlasti uuri, millised on raamatupidaja varasemad kogemused sinu valdkonnas ja kas pakutav abi on lisatasu eest või teenuse hinna sees.

Meie jaoks on kliendi eesmärgid ka meie eesmärgid. Seetõttu ei ole sul vaja muretseda, meie pühendumus ja tahe teha koostööd ettevõtetega, on osa meie teenusest, kuna usume, et kliendi eesmärkide saavutamiseks on oluline just nii töötada.

raamatupidamine
raamatupidaja

6. Soovitused

Vanamoodne suust suhu turundus on tänapäeval sama väärtuslik nagu see on olnud juba ammustest aegadest. Räägi sõprade ja äripartneritega, et teada saada, millist raamatupidamisfirmat nad kasutavad ja kas nad soovitaksid seda ka sulle. Loe kasvõi nende Google’i äriarvustusi ja kontrolli nende sotsiaalmeediaprofiile. Katsu leida reaalsete klientide kogemuslugusid.

7. Raamatupidaja tegevusvaldkonnad

Õige raamatupidamise büroo valimisel tuleb arvestada paljude asjadega. Seega tihtipeale ei piisa usaldusväärsuse kohta kinnituse saamiseks vaid telefonikõnest või e-mailist. Kõige parem on raamatupidaja endaga kohtuda. Ka meie, Staar Raamatupidamisteenus, pakume sulle tasuta konsultatsiooni, mille aega saad broneerida e-mailil info@staarpuhastus.ee või telefonil 5517009.

Kuid samas ei tasuks karta ka alles alustanud raamatupidajaid, kellel ei ole veel nii lai portfell ette näidata. Uuri raamatupidajalt, milline on tema haridus ja praktika ning kuidas ta hoiab end kursis uute värskete seadusemuudatustega. Sedasi saad veenduda, et tegemist on oma ala asjatundjaga.

raamatupidaja

Staar Puhastusest koristusteenust soetades on eelnevast tulenevalt esimeseks sammuks alati äripindade ülevaatamine ning seejärel juba täpsete tööde kirjelduste ja graafiku kokku leppimine, samuti lepitakse kokku see, milliseid töövahendeid kasutatakse. Selline lähenemine välistab olukorra, kus puhastusteenindajad võivad töö mahtu valesti hinnata ja seeläbi graafikut rikkuda või kasutada vahendeid, mis kliendile ei sobi. Samuti tähendab see seda, et vajadusel saab Staar Puhastusest hoolduskoristuse leppida kokku ka päevaseks ajaks.

Niivõrd personaalne lähenemine tagab selle, et iga kliendi vajadusi, soove ja eelistusi tuntakse juba esimesest koristusest alates, mitte alles siis, kui kliendilt kaebusi tulema hakkab. 

Hoolduskoristus on vaid üks teenustest, mida Staar Puhastus äriklientidele osutab. Uuri Staar Puhastuse hoolduskoristuse ja teiste teenuste kohta lähemalt siit!

Scroll to Top