Eripuhastusteenused: mis need on ja millal neid kasutada?

Koristusfirma Staar Puhastus pakub klientidele personaalseid lahendusi, et täita ühist eesmärki – tagada järjepidevalt kvaliteetne puhtus mistahes hoones või objektil.

Puhastusteenused, mida pakume, on suunatud era- ja ärikliendile, ning suur osa meie poolt pakutavatest koristusteenustest on eripuhastustööd. 

Meie kõige populaarsemad eripuhastustööd hõlmavad akende pesu, suurpuhastusi, erinevate põrandate süvapesu ja vahatamist, vaipkatete puhastusi ja ehitusjärgset koristust. Selles postituses tutvustame peamisi puhastusteenuseid, mida pakume Tartumaal ja vajadusel üle Eesti.

Ehitusjärgne koristus | Ehitusaegne koristus | Ehitusjärgne puhastus | ehitusaegne puhastus | puhastusteenus ehitusele | ehituse koristamine | ehitusel koristamine

Akende pesu

Puhtad aknad annavad igale hoonele parema ilme, olgu tegu kortermaja, suvila või büroohoonega.  Akende pesu on eripuhastustöö, mida on lisaks tavapärasele hooldusele soovitatav tellida vähemalt kaks korda aastas – reeglina kevadel ja sügisel – et tagada nende pikaajalisem puhtus ja kergem hooldamine jooksvalt.

Staar Puhastuse aknapesu hõlmab lisaks akende sise- ja välispindade pesule ka aknaraamide ja aknalaudade puhastamist ning suurema mustuse eemaldamist mujalt akende ümbruses. Aknapesu teostatakse nii maapinnalt teleskoop süsteemi kasutades, tõstukilt kui ka alpinismi meetodil köielt laskudes. Täpne tehnika sõltub juba hoone mahust ja tüübist. Parima kvaliteedi tagamiseks kasutame vaid professionaalseid aknapesu tarvikuid ja vahendeid, mis ei kahjusta pindasid ega loodust. Mõistagi on kõik Staar Puhastuse töövahendid tarnitud otse tootjatelt või nende müügile spetsialiseerunud ettevõtetelt.

Akende pesu juures on kõige olulisem töötajate ja objektil viibivate inimeste ohutus. Kõik Staar Puhastuse töötajad on läbinud vastavad ohutuskoolitused ning kasutavad töötades võtteid ja turvameetmeid, tagamaks, et kõik ka tööpäeva lõpus ilusti koju jõuaksid. Ei tasu karta, et mõni objekt võib meie jaoks liialt keerukaks osutuda. Meeskonnal on üle 100 000 m2 jagu akende pesu kogemusi, seega ei jää me hätta ühegi hoonega.

Akende pesu eripuhastusteenuse kohta saad lähemalt lugeda siit: https://staarpuhastus.ee/akende-pesu/

Põrandate süvapesu | põrandate vahatamine | põrandate õlitamine | põrandate hooldused | PVC vahatamine | Staar Puhastus | hoolduskoristuse pakkuja
Äripindade koristus | kontorite koristus | koristusfirmad Tartus | puhastusteenused ärikliendile

Põrandate süvapesu ja hooldamine

Iga põrandakatte vastupidavus ja välimus sõltub selle korrektsest hooldusest, mistõttu on soovitatav süvapesu ja hooldust viia läbi minimaalselt ühe korra aastas – paljud kliendid on tänulikud, et Staar Puhastus põrandate süvapesu neile sellise sagedusega ka meelde tuletab.

Põrandate süvapesu ja hoolduse eesmärk on muuta põrandakatte välimus võimalikult uuesarnaseks ning säilitada nende pikem eluiga. Hoolduse alla kuulub nii põrandate süvapesu kui ka vahatamine ning hooldust pakume kõiksugu põrandapindadele. PVC, Linoleum, puit, kivi ja betoon ning enamgi veel. Erinevad põrandapinnad – näiteks PVC, Linoleum, puit, kivi, betoon – nõuavad erinevaid puhastusviise ja -võtteid. 

Reeglina hõlmab süvapuhastus ja hooldus spetsiaalse süvapesu masinaga põrandate pesu ning seejärel põrandate kaitseainega katmist, mille tulemusena on põrandapinnad puhtad ja säravad. Vajadusel käib süvapesu juurde ka põrandate vahatamine või õlitamine.

Staar Puhastuse meeskond puhastab iga-aastaselt tuhandeid ruutmeetreid põrandapindu, mis on teinud meist sellel alal nõutud teenusepakkuja. Süvapesul kasutame ainult kõige kvaliteetsemaid pesuaineid ja -masinaid, mis pärinevad otse tootjatelt või tunnustatud edasimüüjatelt.

Põrandate süvapesu ja hoolduse kohta loe lähemalt siit: https://staarpuhastus.ee/porandate-suvapesu-ja-hooldus/

Suurpuhastus

Suurpuhastus on koristusfirmade seas üks populaarsemaid teenuseid ja seda väga heal põhjusel. Suurpuhastuse eesmärgiks on saavutada laitmatu puhtus, mida tavalise hoolduskoristusega saavutada ei ole võimalik.

Tavapärase hoolduskoristuse – nii teenusena sisseostetud kui ka firma enda tehtu – käigus käiakse üle kõik enim katsutavad ja käidavad pinnad, puhastatakse suuremad määrdumised ja nö kapipealsed. 

See-eest suurpuhastus, nagu nimigi ütleb, hõlmab juba tunduvalt põhjalikumat koristust. Soovitatav on suurpuhastust läbi viia vähemalt 2-4 korda aastas (paljud ettevõtted teevad seda korra kvartalis), et tavapärase hoolduse käigus puhastamata pinnad saaksid kogunenud mustusest põhjalikult puhastatud.

Kui hooldus- ja kodukoristuse käigus puhastatakse pindu kuni 1,8 meetri kõrguseni, siis suurpuhastus hõlmab praktiliselt kõikide ligipääsetavate ja mustust koguvate pindade – uksed, lambid, ventilatsioonisüsteemide osad – läikima löömist. 

Seetõttu nõuab suurpuhastuse läbiviimine ka tunduvalt rohkem aega ja sageli ka eritehnikaid, kuna erinevaid väljakutseid on tavapärase koristusega võrreldes tunduvalt rohkem. 

Loe Staar Puhastuse suurpuhastuse kohta lähemalt siit: https://staarpuhastus.ee/suurpuhastus/

kodukoristus | kodu koristus | kodu koristamine | kodupuhastus | kodu puhastus | hoolduskoristuse pakkuja
Vaipkatte süvapesu, vaipkatete puhastamine, vaipade puhastus, vaipkatete puhastus

Vaipkatete puhastus

Kulunud või plekilised vaibad võivad rikkuda ka muidu laitmatult läikiva ruumi ilme. Eriti arvestades, et üldiselt saavad inimesed määrdunud vaibast aru isegi paremini kui kulunud põrandapinnast. 

Õnneks pakub Staar Puhastus ühe eriteenusega ka vaipkatete süvapuhastust, mis on ülimalt oluline vaipkatete välimuse ja puhtuse säilitamiseks. Teatavasti ei suudeta tavalise koristuse (loe: tolmuimejaga) vaibast kogu mustust kätte saada ning tulemuseks on nn käigurajad, mida enamik meist kulunud  vaipade puhul täheldanud on.

Soovitatav on vaipade süvapuhastus tellida vähemalt 1-2 korda aastas, sõltuvalt vaiba kasutamisest ja asukohast. Erinevalt paljast põrandapinnast koguvad vaibad endasse tunduvalt rohkem tolmulesti ja mustust, mida tavalise tolmuimeja või muude jaekaubanduses müüdavate vahenditega sealt naljalt kätte ei saa.

Eriti suureks probleemiks on määrdunud vaibad allergikutele. Sageli ei pruugi inimesed arugi saada, miks nad kontorisse tulles või mõnes ruumis viibides aevastama ja silmi kratsima kipuvad – määrdunud vaip on tihti viimane asi, mida kahtlustatakse. 

Kui soovid oma kodu või ettevõtte vaibad nii visuaalselt kui ka reaalselt puhtana hoida, siis tasub meiega ühendust võtta ja tellida vaipkatte süvapuhastus. Kas sa üldse mäletad, milline su vaip uuena välja nägi?

Loe vaipkatte süvapuhastuse teenuse kohta lähemalt siit: https://staarpuhastus.ee/vaipkatte-suvapuhastus/

Pehme mööbli süvapuhastus

Kõik, mida kasutatakse, kulub. Erinevalt näiteks täispuidust laudadest ja toolidest kulub pehmem mööbel aga tunduvalt kiiremini, kui seda õigesti ei hooldata. Diivanid, kontoritoolid ja muu pehme mööbel kogub tolmulestasid ja mustuseosakesi tunduvalt rohkem kui kõvadest materjalidest mööbliesemed.

Igapäevase koristuse käigus ei hakka aga keegi spetsiaalsete seadmetega kontori või elutoa diivanit puhastama. Esiteks nõuab see töö erivahendeid, mida igaühel kodus olla ei pruugi. Teiseks nõuab see tunduvalt rohkem aega kui regulaarse koristuse jaoks kulutatakse ning kolmandaks ei ole mööbli süvapuhastuse jaoks tegelikult nii sageli ka vajadust. Küll aga võiks pehme mööbli puhastust viia läbi iga teatud pikema perioodi, näiteks kolme kuu tagant ehk korra kvartalis. Täpselt nagu vaipadegagi on ka pehme mööbli puhtus eriti oluline allergikute jaoks. 

Kuid tõenäoliselt ei soovi keegi meist istuda määrdunud ja sadu tuhandeid tolmulesti majutavas diivanis (jah, ühes diivanis võib neid sellises suurusjärgus pesitseda) ka siis, kui esimese viie minutiga aevastama ei hakka. 

Parim lahendus puhta ja tolmulesta vaba diivani jaoks on tellida pehme mööbli süvapuhastus Staar Puhastuse kaudu. Kliendid ise mööblit kuhugi liigutama ei pea ning töö viiakse läbi kvaliteetsete puhastusvahendite ja pesurite abil, tagamaks parim tulemus mistahes mööblieseme puhul.

Loe pehme mööbli süvapuhastuse kohta lähemalt siit: https://staarpuhastus.ee/pehmemoobli-suvapuhastus/

Diivanite puhastamine Tartu | pehme mööbli pesu | diivanite süvapesu | toolide süvapesu | pehme mööbli puhastamine | pehmemööbli puhastamine | pehmemööbli süvapesu | pehme mööbli süvapesu | pehmemööbli süvapuhastus | pehme mööbli süvapuhastus
blank

Ehitusjärgne koristus

Ehitusaegset ja -järgset teenust osutatakse üldjuhul koos – tööde ajal tellitakse regulaarselt objekti koristus ning peale tööde valmimist ja enne objekti üleandmist tellitakse ühekordne ehitusjärgne suurkoristus. 

Ehitustööde käigus tekib nii ehitusprahti kui ka tolmu ja muud mustust, mis remondi või ehitamisega kaasas käib. Ehitusaegne koristus hõlmabki seetõttu ehitusprahi koristamist, pindade ja põrandate tolmuimejaga puhastamist ning ka muude pindade ja esemete puhastamist. 

Kuigi arvatakse, et ehitusobjekt võibki ja lausa peabki olema töiselt räpane ning piisab sellest, kui suurem praht konteinerisse visata, siis tegelikult on ka ehitusobjekti korrashoiu juures nüansse rohkem. Näiteks on ehitusmaterjalid ja töövahendid sageli pakendatud, et neid ilmastiku eest kaitsta. Pakenditest vabanemisel on aga oluline need korrektselt sorteerida ja käidelda, mitte lihtsalt kõik ühte “auku” visata. 

Ehitusaegse koristusteenuse kasutamine annab ehitusettevõtjale võimaluse täielikult oma põhitegevusele keskenduda ja teha seda puhtas töökeskkonnas. Lisaks igapäevasele ehituskoristusele pakub Staar Puhastus ka ehitusjärgset koristust, mida tavaliselt tellitakse ühe korra. 

Ehitusjärgne koristus keskendub ehitusobjekti võimalikult heasse seisukorda viimisel – nii Staar Puhastuse kui ka ehitusettevõtete jaoks on oluline objekt puhta ja läikivana kliendile üle anda.

Ehitusaegse ja ehitusjärgse koristusteenuse kohta saad lähemalt lugeda siit: https://staarpuhastus.ee/ehitusjargne-ja-aegne-koristus/

Kõike eelnevat ja rohkemgi veel on võimalik tellida Staar Puhastusest. Võid olla kindel, et tööd saavad tehtud kiirelt, professionaalselt ning sinu vajadusi arvesse võttes. Uuri meie tegemiste kohta rohkem siit ning küsi hinnapakkumist!

Scroll to Top