Sügis on käes: miks on just nüüd õige aeg põrandate süvapuhastuse jaoks?

(Postitus avaldatud algselt Geenius.ee portaalis)

Puhtad põrandad on iga ruumi puhtuse ning korra A ja O: ühelt poolt on need kriitilise tähtsusega hügieeni vaatepunktist, kuid niisamuti on see oluline esindusliku töökeskkonna tagamiseks.

“Sa võid lüüa läikima kõik kapipealsed, pesta aknad, koguda toast kokku kõik tolmurullid ja muu mustude, kuid see kõik jääb teisejärguliseks, kui maast vaatavad vastu pikalt määrdunud ja koledat tooni põrandad,” märkis Staar Puhastus tegevjuht Kaspar Martin.

Mida kauem põrandaid ilma korraliku hoolduseta kasutatakse, seda raskem on neid hiljem ka uueväärseks saada. Selleks, et põrandad “läikima” lüüa, ei piisa ainult põrandakatte regulaarsest mopi ja tolmuimejaga üle käimisest. “Muidugi on see korrashoiu ja puhtuse hoidmise üks põhitegevusi, kuid aeg-ajalt tasuks ette võtta ka põrandate süvapesu,” ütles Martin.

Just põrandate süvapesu on Staar Puhastuse üks populaarsemaid eriteenuseid ehk koristustöid, mida tellitakse lisaks tavapärasele hoolduskoristusele.

Vaipkatte süvapesu, vaipkatete puhastamine, vaipade puhastus, vaipkatete puhastus

Mida kujutab endast põrandate süvapesu?

“Enamasti tellitakse põrandate süvapesu selleks, et põrandakatte välimus võimalikult uuesarnaseks muuta. See on üks asju, mida klientidele lubame ja seni oleme ka eesmärki täita suutnud,” sõnas Martin.

Staar Puhastuse põrandate süvapesu sobib kõikidele põrandapindadele. “Igapäevaselt töötame näiteks kivi- ja puitpõrandate, PVC ja ka linoleumiga. Muidugi tuleb ette ka teisi pinnatüüpe, millega samuti hästi hakkame saame, kuid enamike hoonete põrandad kuuluvad just nende nelja pinnatüübi sekka,” lausus ta.

Põrandate süvapesu käigus eemaldatakse põrandatelt suurem mustus, mida igapäevase hoolduskoristuse käigus lihtsalt kätte ei saa. Lisaks süvapesule endale kuulub selle puhastusteenuse alla ka põrandate vahatamine või õlitamine.

Miks mitte ainult vahatada?

Ainult vahatamise või õlitamise teenust Staar Puhastus ei paku ja seda põhjusega. “Ilma süvapesu läbi viimata pole meil seda lihtsalt mõtet teha. Kes see siis määrdunud põrandat vahatama hakkab?” ütles Martin.

Sestap soovitab ta klientidele rusikareeglina põrandate süvapesu viia läbi vähemalt korra aastas. Kõik sõltub muidugi ka ruumi kasutusest, sest põrandad, mille “läbisõit” on suurem, määrduvad ka kiiremini.

Seejuures tasub ka Martini sõnul ka meeles pidada, et enne eriti niiske ja külma hooaja algust on suurem põrandapuhastus ja vahatamine kindlasti mõistlik ette võtta: nõnda peab põrandapind märgadele jalatsitele ja esimeste külmadega õuest tuppa taritud liivale ja soolale oluliselt paremini vastu.

kodukoristus | kodu koristus | kodu koristamine | kodupuhastus | kodu puhastus |

Kuidas seda siis reaalselt tehakse?

Martini sõnul viiakse süvapesu tänapäeval läbi eriliste masinatega, et tagada parim võimalik tulemus ja võimalikult kuluefektiivne ajakasutus.

Süvapesu on tegevus, mida lihtsalt pole võimalik kodus või kontori kapis seisvate vahenditega ise teha. Võib ju tunduda, et tolmuimeja maksimaalsele võimsusele keeramine ning mopiga tugevalt nühkimine teeb põranda puhtaks, kuid see on vaid illusioon,” lausus Martin ja lisas, et Staar Puhastus kasutab põrandate hoolduseks spetsiaalseid masinaid, mis imevad, nühivad ja poleerivad põrandad ka reaalselt puhtaks.

“Täpsed töövahendid valime alati välja vastavalt reaalsetele tingimustele, sest meil pole ju mõtet kliendile osutada teenust, mida ta reaalselt ei vaja,” lisas ta.

Sellest tulenevalt sõltub põrandate süvapesu hind ja ajaline kulu mitmest tegurist: põranda materjal, põranda pindala ja põranda reaalne seisukord. “Tuleme vaatame hea meelega olukorrale peale ja ütleme ausalt, mida oleks tarvis teha ja mida mitte,” märkis Martin.

Scroll to Top